Konferenčné stolíky

Konferenčné stolíky

Charakteristickým doplnkom každej obývačky je praktický konferenčný stolík. Už dávno však neplatí, že ide iba o nízke jednoduché stolíky s jednou či dvoma poličkami. Dnes sú možnosti takmer neobmedzené, vďaka čomu môže konferenčný stolík zvýrazniť celkový štýl miestnosti a stať sa centrom vašej obývačky.

Ako urobiť z konferenčného stolíka centrum miestnosti?

Konferenčný stolík nemusí byť umiestnený len priamo pred sedačkou a presne ladiť s ostatnými skrinkami a nábytkom v miestnosti. Naopak, váš konferenčný stolík môže byť solitér, čiže bude v mierne odlišnom štýle ako zvyšok nábytku. Vďaka čomu bude vnášať do interiéru sviežosť a moderný vzhľad.

Pohrajte sa aj s umiestnením stolíka. Môžete ho položiť na stranu sedačky alebo ku stene. To isté platí aj s tvarom. Čo tak okrúhly stôl alebo trojuholníkový? Pozrite si viacero tvarov než si vyberiete ten, ktorý sa vám páči najviac. Pokiaľ je vaša obývacia miestnosť väčších rozmerov, nebojte sa siahnuť po dvoch či troch menších stolíkoch, ktoré buď spojíte, alebo ich rozložíte po miestnosti.

Farby a štýly

Vo všeobecnosti platí, že tmavšie či masívne drevené stolíky vyzerajú luxusnejšie. Avšak nesprávne skombinované s nábytkom môžu naopak pôsobiť ťažkopádnym dojmom. Ak si zvolíte biele či farebné stolíky, vnesiete do svojho interiéru závan sviežosti a môžete tak miestnosť dokonca opticky zväčšiť.

V súčasnosti sú trendom najmä nižšie stolíky. Avšak pri takomto stolíku občas aj pracujete alebo je vám pohodlnejšie ukladať šálky či noviny na vyššie plochy, nemusíte siahnuť len po nízky stolíkoch. Vyššie varianty sú vhodné najmä do väčších interiérov. Môžu však zaujímavo pôsobiť aj v malých izbách, ak obsahujú v sebe sklenené či lesklé kovové prvky. Pri výbere však myslite na to, že stolík má vytvárať so zvyškom interiéru harmonický celok, a tomu prispôsobte aj celkový dizajn nábytku.

Konferenčný stolík