Komody

Komody

Nábytok je nezameniteľnou črtou každej domácnosti a vyjadruje osobitý štýl každého z nás. Do vybavenia príbytkov sa radia aj komody, ktoré sú veľmi univerzálne, a nemali by chýbať v žiadnej domácnosti. Ich všestrannosť spočíva v tom, že ich môžete použiť skutočne v každej miestnosti bytu či domu a na mnohé praktické účely.

Využitie komôd

Pri slove komoda mnohých napadne ako prvá spálňa, ale rovnako dobre poslúži tento druh nábytku aj v detskej izbe, obývačke alebo v predsieni.  Túto variabilitu si uvedomujeme a preto vám odporúčame komodynajrozličnejších technických a vzhľadových vybaveniach, nech už hľadáte nábytok do ktorejkoľvek izby a na akýkoľvek účel.

Komody a ich typy

Komody, TV skrinky a príborníky sa do domácnosti nevyberajú práve najjednoduchšie. Ich najsilnejšia stránka – variabilita – je zároveň tým, čo ich výber komplikuje. Na výber totiž máte komody rôznych veľkostí, s mnohými druhmi zásuviek či kombinované typy. A to nehovoríme o dizajnových variantoch. Priblížme si, aký typ komôd sa najviac hodí do rôznych miestností v byte či dome.

komody

Detská izba

Ak hľadáte komodu do detskej izby, myslite predovšetkým na bezpečnosť detí. Takýto nábytok by mal mať zásuvky nainštalované napevno, a zároveň je vhodné, aby mal aj mechanizmus spomaľujúci ich zatváranie. Najmä pri najmenších sú vhodné zakúpiť komody s úchytmi, ktoré umožnia priskrutkovanie celého nábytku k stene, čím sa zabráni prípadnému prevrhnutiu.

Dbajte aj na druh materiálu, z ktorého je komoda vyrobená. Z tohto hľadiska je víťazom masívne drevo, ktoré je potiahnuté vrstvou priesvitného laku, čo ho ochráni pred poškodením. Samozrejmosťou by mala byť úplnú zdravotná nezávadnosť výrobku, ktorú by mal byť schopný garantovať výrobca. Preto nakupujte iba z overených obchodov disponujúcich certifikátmi.

V detskej izbe slúži komoda najčastejšie ako úložný priestor nielen na oblečenie a textil, ale hračky a iné doplnky si v nej nájdu svoje miesto tiež. Z toho dôvodu bude najvhodnejším výberom kombinovaná komoda, ktorá ponúka okrem zásuviek aj štýlové skrinky.

Spálňa

V spálni nachádzajú komody využitie predovšetkým ako úložný priestor na menšie textílie. Preferované sú najmä druhy ponúkajúce praktické zásuvky. Ideálne je, ak majú bohatšie vnútorné členenie, čo pomáha udržovať poriadok a prehľad medzi vašimi vecami, viac nájdete tu. Komoda spálňu navyše oživí, je tak nielen praktickým, ale aj veľmi štýlovým doplnkom miestnosti podtrhujúcim jej atmosféru. Vzhľadovo je ideálne komodu zladiť s ostatnými prvkami v miestnosti, vyhnite sa agresívnym farebným kombináciám. Ideálne do spálne sú zemité, prípadne pastelové odtiene.