Jedálenské stoly

Jedálenské stoly, stoličky a lavice

Či už zariaďujete jedáleň ako súčasť kuchyne či obývačky, jedno je isté – pôjde o priestor, v ktorom budete tráviť spoločný čas s rodinou alebo priateľmi. Aj preto je dôležité, aby jedáleň odrážala váš vkus a cítili ste sa v nej príjemne. Ponúkame vám inšpirácie, ako si najlepšie vybrať nábytok do jedálne a zosúladiť ho so zvyškom dekorácií v miestnosti.

Stoličky či lavice

V posledných rokoch sa stávajú čoraz populárnejšou voľbou do interiéru práve jedálenské lavice. A to z jednoduchého dôvodu – na jednu lavicu môžete usadiť oveľa viac hostí v porovnaní so stoličkami. Vďaka tomu nábytok zaberie menej miesta, rovnako sa s lavicou lepšie manipuluje aj pri upratovaní. Pri malých priestoroch lavice opticky zväčšujú priestor, pretože im chýbajú operadlá, a tak miestnosť pôsobí vzdušnejšie a menej preplnene. Lavice preto odporúčame najmä pri početnejších domácnostiach a častých rodinných stretnutiach s veľkým počtom ľudí.

Výhodou stoličiek je fakt, že ponúkajú oveľa väčšiu variabilitu štýlov a prevedení ako lavice. Pokiaľ máte presne vyhranený štýl, odporúčame vám zvoliť jemu prislúchajúce stoličky. Zároveň, ak chcete pohodlie pri sedení, môžete zvoliť čalúnené varianty alebo dokúpiť podsedáky a vankúšiky ladiace s ostatnými textíliami v miestnosti (obrusy, záclony).

Stôl ako centrum miestnosti

Rovnako veľkú pozornosť pri výbere si zaslúži aj jedálenský stôl. Pred kúpou by ste mali myslieť na to, aby bol nielen štýlový, ale aj odolnýz kvalitných materiálov, aby vám mohol slúžiť dlhé roky. Aj variabilita tvarov je takmer neobmedzená. Vyskúšajte elegantný okrúhly stôl či mnohouholníkové varianty.

Materiály

Luxus a štýl do vášho interiéru vnesie masívne drevo. Pri výbere si však dávajte pozor na drevotriesku či lepené materiály, ktoré masív iba imitujú. Plast či sklo sú vhodné najmä do moderných interiérov, ale dajte si pri dekorovaní pozor, aby tieto materiály nepôsobili príliš chladne v kontraste so zvyškom miestnosti.

 

jedálenské stoly