Dekorácie

Dekorácie

Pri zariaďovaní interiéru je dôležité myslieť aj na finálne doplnky, ktoré doň umiestnite. Či už ide o obrazy, nástenné dekorácie alebo vázy či iné predmety, tieto doplnky môžu zvýrazniť celý štýl interiéru. Ak vyberiete tie správne kúsky, nemusíte sa báť, že pôjde len o lapače prachu – mnohé dnešné dekorácie majú aj netradičné a zaujímavé praktické funkcie.

Viac priestoru

Každý kúsok miesta je cenený a práve v tomto ohľade vám môžu pomôcť funkčne zvolené doplnky. V kuchyni môžete nad pracovnú doku pripevniť háčiky a zavesiť na ne kuchynský riad – bude to pôsobiť efektne, a zároveň budete mať v skrinkách viac miesta. To isté platí aj o poličkách, ktoré môžete umiestniť na inak nevyužité steny. Viac sofistikované doplnky predstavujú pracovné dosky, ktoré sa dajú priamo položiť na drez a ušetriť množstvo priestoru.

Vašou dekoráciou môžu byť aj drobné kvetináče s bylinkami, ktoré využijete tiež pri varení. Namiesto tradičných odkazov na chladničke môžete využiť svoje steny, stačí, ak ich natriete farbou na tabule. Takýto priestor na prejavenie svojej fantázie ocenia určite aj deti.

Presvetlenie miestnosti

Vďaka dekoráciám môžete opticky zväčšiť miestnosť. Klasickou voľbou sú svetlé dekorácie ako závesy či tapety. Avšak vhodne zvolené bodové či LED osvetlenie dokáže to isté. Môžete sa pohrať aj s rozličnými zrkadlami a nasmerovať odrazené svetelné lúče do tmavých kútov. Lesklé či kovové povrchy takisto presvetlia interiér.

Skrytie neporiadku

Máte pocit, že vaša kuchyňa či kúpeľňa je plná kozmetiky, koreničiek, pohárov a iných nevyhnutností, ktoré však pôsobia spolu neesteticky a sťažujú upratovanie? Vyskúšajte dekorácie v podobe košíkov či rôznych škatúľ, do ktorých uložíte všetky drobné predmety. Uľahčí vám to aj upratovanie a miestnosť bude pôsobiť svetlejšie, modernejšie a dokonca aj väčšie.

dekorácie do bytu